Největší akce v historii Elody! Oslavte s námi 6 LET a ušetřete až 12 390 Kč!

Jak se změřit do šatů?

Pro dokonale padnoucí šaty objednané online

Správné a přesné měření je základem pro to, aby vám šaty dokonale seděly. Zatímco u některých šatů drobné nepřesnosti vyřeší šněrovačka, u šatů se zipem nebo knoflíčky je potřeba měřit opravdu precizně.

V první řadě si vezměte někoho na pomoc – v žádném případě se neměřte sama, protože se může snadno stát, že nebudete mít krejčovský metr vodorovně a dostanete nepřesné výsledky.

Ve všech našich šatech jsou všité košíčky – podprsenka do nich tedy nebude zapotřebí. S tím počítejte i během měření. Pokud jste stydlivější povahy a nechcete se při měření ukazovat “nahoře bez”, sáhněte po podprsence bez vycpávek.

Máte už vyndaný metr a pomocníka při ruce? Tak jdeme na to…

Když šaty nesedí, zdarma je upravíme

... A je jedno, jestli jste se špatně změřila, otěhotněla, nebo se vám změnila váha – úpravy provedeme zdarma.

Obvod prsou

Ruce upažte a dejte pozor na to, že vás pomocník měří v nejširším místě prsou. Dále je důležité mít metr vodorovně, tedy ve stejné výšce přes prsa i přes záda. Metr by měl být těsně na tělo, mírně utažený, protože i šaty vás musí obepínat a ne být volné.

Pokud budete mít šaty na šněrování, můžete metr stáhnout ještě o více, protože stejně tak vás stáhnou po utažení šaty.

Obvod pasu

Pas se měří v nejužším místě – přibližně 4 centimetry nad pupíkem. Metr v pase opět trochu stáhněte a pokud budete mít šaty se šněrovačkou, můžete stáhnout ještě více.

Obvod boků

Boky měřte přes zadek, v nejširším místě – v tom často nevěsty chybují. U šatů s volnou sukní nehrají boky velkou roli, proto menší odchylka v měření nevadí. Pokud vyberete šaty s obepínající sukní, měřte přesně a metr mějte těsně na tělo.

Délka od podpaží na zem

Tuto míru potřebujeme k tomu, abychom mohli šaty ušít přesně na vaši délku. Měříte ji podél těla, od podpaží až na zem a co je důležité – s podpatkem. Pokud svatební botky ještě nemáte a budete je kupovat až se šaty (což je rozhodně lepší), přičtěte ke své délce minimální délku podpatku, který si chcete vzít.

Máte změřeno? Skvěle! Teď už stačí jen poslat objednávku a vaše vlastní šaty se začnou šít.